Psychoterapia online

Zapraszam do skorzystania z oferty psychoterapii online – za pośrednictwem wideorozmowy.

Droga do życia pełnego radości

Psychoterapia pomaga sprostać wyzwaniom i trudnościom, które stoją na drodze do satysfakcjonującego życia. Warto skorzystać z pomocy, gdy problemy wpływają na samopoczucie, zadowolenie oraz funkcjonowanie w pracy i w domu.

Jeśli czujesz, że w Twoim życiu są np. nierozwiązane konflikty, lęk, niepewność, trudne emocje – skontaktuj się ze mną, aby umówić się na konsultację. Napisz na: gabinet@pomostkrakow.pl lub zadzwoń pod nr +48 514 725 256.

Doświadczony psychoterapeuta

Terapią online w formie wideorozmowy zajmuję się od przeszło 4 lat. W tym czasie dostrzegłam, że taka forma kontaktu z terapeutą dla wielu osób jest wygodna i komfortowa.

Jestem doświadczonym psychologiem i psychoterapeutą. Studia z zakresu psychologii stosowanej ukończyłam na Uniwersytecie Jagiellońskim (specjalizacja: integratywny model w psychoterapii). Skończyłam również Kurs Psychoterapii w Ośrodku Psychoterapii Systemowej w Krakowie.

Obecnie należę do Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (PTP) oraz do Irlandzkiego Towarzystwa Psychologicznego (PSI). Moja praca podlega superwizji prowadzonej przez profesjonalnych superwizorów z Polski i Irlandii.

O psychoterapii terapii online

Psychoterapia online różni się nieco od tradycyjnej psychoterapii, ale moje podejście w obu rodzajach sesji jest takie samo. Jestem empatyczna, wspierająca, ale też praktyczna. Kieruję się zarówno swą wiedzą, doświadczeniem, jak i intuicją. Zadaję pytania, by sytuacja stała się jak najbardziej zrozumiała zarówno dla mnie, jak i dla klienta. Wspólnie poszukujemy rozwiązania, które będzie najbardziej satysfakcjonujące.

Psychoterapia online krok po kroku

Krok 1. Kontakt przez e-mail.

W pierwszej kolejności proszę o kontakt mailowy z opisem obecnej sytuacji, która stanowi przyczynę zgłoszenia. Nie musi być to bardzo szczegółowe objaśnienie. Po prostu zarys tego, co skłoniło Cię do kontaktu. Uwzględnij też informację o tym, czy możesz przybyć na pierwszą sesję konsultacyjną do gabinetu w Krakowie.

Krok 2. Odpowiedź mailowa

W ciągu 24 godzin od poniedziałku do piątku otrzymasz potwierdzenie zgłoszenia – wspólnie ustalimy dogodny termin pierwszego spotkania. Jeśli to możliwe, na pierwszą sesję konsultacyjną zapraszam do gabinetu, a wówczas kolejne spotkania odbywają się przez internet. Możliwa jest także terapia w pełni online.

Krok 3. Przygotowanie do sesji online

Upewnij się, że do komputera podłączony jest mikrofon i kamera (przetestuj czy działają). Sesje psychoterapii przez internet odbywają się tylko w postaci wideo rozmowy, gdyż kontakt wzrokowy jest istotny w procesie terapeutycznym. Nie ma możliwości odbywania terapii w formie pisanej. Sprawdź też czy komputer jest podłączony do internetu. Postaraj się wyłączyć telefon oraz inne rzeczy, które mogłyby przeszkadzać w trakcie sesji.

Krok 4. Kontakt przez komunikator

Skontaktuj się przez komunikator w ustalonym terminie. Jeśli z jakiegoś powodu nie będzie to możliwe, proszę postaraj się o tym uprzedzić z 24 godzinnym wyprzedzeniem.

Zasady psychoterapii przez Internet

  • Psychoterapia online odbywa się w postaci wideorozmowy (za pomocą programu) – niezbędne jest posiadanie mikrofonu i kamery
  • Kontakt podlega zasadzie poufności, co oznacza, że treść sesji nie jest udostępniana osobom postronnym (wyjątek stanowi psychoterapeuta – superwizor)
  • Wprawdzie dysponuję bardzo szybkim łączem internetowym, ale z uwagi na ograniczenia technologiczne, mogą pojawić się problemy z połączeniem, za które nie ponoszę odpowiedzialności,
  • Warto pamiętać, że pomoc online w pewnych sytuacjach może nie być wskazana (np. myśli samobójcze). W takiem sytuacji na pewno postaram się pomóc w znalezieniu odpowiedniego wsparcia gdzie indziej.

Koszt sesji psychoterapii online to 120 zł / 50 min.

Serdecznie zapraszam do kontaktu!

Karina Wiencelewska

- psycholog,
psychoterapeuta

 

514 725 256

 

 

gabinet@pomostkrakow.pl

 

 

Strona gabinetu na FB