Psychoterapia online w postaci wideorozmo

Psychoterapia pomaga sprostać wyzwaniom i przeszkodom, które stoją na drodze do satysfakcjonującego życia. Warto skorzystać z pomocy, gdy problemy wpływają na samopoczucie, relacje, sen oraz funkcjonowanie w pracy i w domu.

Czujesz, że z trudem radzisz sobie z obecnymi w Twoim życiu konfliktami czy emocjami? A może masz wrażenie, że nie radzisz już sobie z nimi wcale? Skontaktuj się ze mną, aby umówić się na konsultację.

Napisz na: gabinet@pomostkrakow.pl lub zadzwoń pod nr +48 514 725 256.

Doświadczony psychoterapeuta

Terapią online w formie wideorozmowy zajmuję się od 2012 roku. W tym czasie dostrzegłam, że taka forma kontaktu z terapeutą dla wielu osób jest wygodna i komfortowa. Choć jest odmienna od tradycyjnej terapii, to zarówno moja praktyka, jak i liczne badania wskazują na jej skuteczność.

Jestem doświadczonym psychologiem i psychoterapeutą. Studia z zakresu psychologii stosowanej ukończyłam na Uniwersytecie Jagiellońskim (specjalizacja: integratywny model w psychoterapii). Skończyłam również Kurs Psychoterapii w Ośrodku Psychoterapii Systemowej w Krakowie.

Obecnie należę do Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (PTP) . Poddaję swoją pracę regularnej superwizji.

O psychoterapii online

Psychoterapia online różni się nieco od tradycyjnej psychoterapii, ale moje podejście w obu rodzajach sesji jest takie samo. Jestem empatyczna, wspierająca, ale też praktyczna. Kieruję się zarówno swą wiedzą, doświadczeniem, jak i intuicją. Zadaję pytania, by sytuacja stała się jak najbardziej zrozumiała zarówno dla mnie, jak i dla klienta. Wspólnie szukamy zarówno przyczyn problemów jak i drogi, aby poradzić sobie z trudnościami.

Psychoterapia online krok po kroku

Krok 1. Kontakt przez e-mail.

W pierwszej kolejności proszę o kontakt mailowy z opisem obecnej sytuacji, która stanowi przyczynę zgłoszenia. Nie musi być to bardzo szczegółowe objaśnienie. Po prostu zarys tego, co skłoniło Cię do kontaktu. Uwzględnij też informację o tym, czy możesz przybyć na pierwszą sesję konsultacyjną do gabinetu w Krakowie.

Krok 2. Odpowiedź mailowa

W ciągu 24 godzin od poniedziałku do piątku otrzymasz potwierdzenie zgłoszenia – wspólnie ustalimy dogodny termin pierwszego spotkania. Jeśli to możliwe, na pierwszą sesję konsultacyjną zapraszam do gabinetu, a kolejne spotkania odbywają się przez internet. Możliwe jest jednak odbywanie terapii w pełni online od pierwszego spotkania.

Uwaga! Jeśli nie otrzymasz odpowiedzi w ciągu 24 godzin, proszę skontaktuj się ze mną telefonicznie (wystarczy wysłać wiadomość SMS). Zdarza się, że niektóre wiadomości przez pomyłkę trafiają do folderu spam i odbieram je z opóźnieniem.

Krok 3. Przygotowanie do sesji online

Upewnij się, że do komputera podłączony jest mikrofon i kamera (przetestuj czy działają). Sesje psychoterapii przez internet odbywają się tylko w postaci wideo rozmowy, gdyż kontakt wzrokowy jest dla mnie istotny w procesie terapeutycznym. Nie oferuję terapii w formie pisanej ani telefonicznej. Sprawdź też czy komputer jest podłączony do internetu. Postaraj się wyłączyć telefon oraz inne rzeczy, które mogłyby przeszkadzać w trakcie sesji. Poproś innych domowników lub osoby z otoczenia, aby Ci nie przeszkadzały przez najbliższą godzinę. Takie zakłócenia utrudniają zaangażowanie w proces terapeutyczny i zmniejszają jego skuteczność.

Krok 4. Kontakt przez komunikator

Skontaktuj się przez komunikator w ustalonym terminie. Jeśli z jakiegoś powodu nie będzie to możliwe, proszę uprzedź o tym z 24 godzinnym wyprzedzeniem.

Zasady psychoterapii przez Internet

  • Psychoterapia online odbywa się w postaci wideorozmowy (za pomocą programu) – niezbędne jest posiadanie mikrofonu i kamery
  • Kontakt podlega zasadzie poufności, co oznacza, że treść sesji nie jest udostępniana osobom postronnym (wyjątek stanowi psychoterapeuta – superwizor)
  • Wprawdzie dysponuję bardzo szybkim łączem internetowym, ale z uwagi na ograniczenia technologiczne, mogą pojawić się problemy z połączeniem, za które nie ponoszę odpowiedzialności,
  • Warto pamiętać, że pomoc online w pewnych sytuacjach może nie być wskazana (np. myśli samobójcze). W takiej sytuacji na pewno postaram się pomóc w znalezieniu odpowiedniego wsparcia gdzie indziej.

Koszt sesji psychoterapii online to 120 zł / 50 min.

Serdecznie zapraszam do kontaktu!

Karina Wiencelewska

- psycholog,
psychoterapeuta

 

514 725 256

 

 

gabinet@pomostkrakow.pl

 

 

Strona gabinetu na FB