Psychoterapia online

Zapraszam do skorzystania z oferty psychoterapii online – za pośrednictwem wideorozmowy Skype.

Droga do życia pełnego radości

Psychoterapia pomaga sprostać wyzwaniom i trudnościom, które stoją na drodze do satysfakcjonującego życia. Warto skorzystać z pomocy, gdy problemy wpływają na samopoczucie, zadowolenie oraz funkcjonowanie w pracy i w domu.

Jeśli czujesz, że w Twoim życiu są np. nierozwiązane konflikty, lęk, niepewność, trudne emocje – skontaktuj się ze mną, aby umówić się na konsultację. Napisz na: gabinet@pomostkrakow.pl lub zadzwoń pod nr +48 514 725 256.

Doświadczony psychoterapeuta

Terapią online w formie wideorozmowy zajmuję się od przeszło 4 lat. W tym czasie dostrzegłam, że taka forma kontaktu z terapeutą dla wielu osób jest wygodna i komfortowa.

Jestem doświadczonym psychologiem i psychoterapeutą. Studia z zakresu psychologii stosowanej ukończyłam na Uniwersytecie Jagiellońskim (specjalizacja: integratywny model w psychoterapii). Skończyłam również Kurs Psychoterapii w Ośrodku Psychoterapii Systemowej w Krakowie.

Obecnie należę do Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (PTP) oraz do Irlandzkiego Towarzystwa Psychologicznego (PSI). Moja praca podlega superwizji prowadzonej przez profesjonalnych superwizorów z Polski i Irlandii.

O psychoterapii terapii online

Psychoterapia online różni się nieco od tradycyjnej psychoterapii, ale moje podejście w obu rodzajach sesji jest takie samo. Jestem empatyczna, wspierająca, ale też praktyczna. Kieruję się zarówno swą wiedzą, doświadczeniem, jak i intuicją. Zadaję pytania, by sytuacja stała się jak najbardziej zrozumiała zarówno dla mnie, jak i dla klienta. Wspólnie poszukujemy rozwiązania, które będzie najbardziej satysfakcjonujące.

Psychoterapia online krok po kroku

Krok 1. Kontakt przez e-mail.

W pierwszej kolejności proszę o kontakt mailowy z opisem obecnej sytuacji, która stanowi przyczynę zgłoszenia. Nie musi być to bardzo szczegółowe objaśnienie. Po prostu zarys tego, co skłoniło Cię do kontaktu. Uwzględnij też informację o tym, czy możesz przybyć na pierwszą sesję konsultacyjną do gabinetu w Krakowie.

Krok 2. Odpowiedź mailowa

W ciągu 24 godzin od poniedziałku do piątku otrzymasz potwierdzenie zgłoszenia wraz z terminem pierwszego zgłoszenia na terapię. Jeśli to możliwe, na pierwszą sesję konsultacyjną zapraszam do gabinetu. Jeśli jest to całkowicie niewykonalne, wówczas podaję termin sesji przez Skype’a.

Krok 3. Przygotowanie do sesji online

Upewnij się, że do komputera podłączony jest mikrofon i kamera. Sesje psychoterapii przez Skype’a odbywają się tylko w postaci wideo rozmowy. Nie ma możliwości odbywania terapii w formie pisanej. Sprawdź też czy komputer jest podłączony do internetu. Postaraj się wyłączyć telefon oraz inne rzeczy, które mogłyby przeszkadzać ci w trakcie sesji.

Krok 4. Kontakt przez Skype’a

Skontaktuj się przez komunikator w ustalonym terminie. Jeśli z jakiegoś powodu nie będzie to możliwe, proszę postaraj się o tym uprzedzić z 24 godzinnym wyprzedzeniem.

Zasady psychoterapii przez Internet

  • Psychoterapia online odbywa się w postaci wideorozmowy (Skype) – niezbędne jest posiadanie mikrofonu i kamery
  • Kontakt podlega zasadzie poufności, co oznacza, że treść sesji nie jest udostępniana osobom postronnym (wyjątek stanowi psychoterapeuta – superwizor)
  • Wprawdzie dysponuję bardzo szybkim łączem internetowym, ale z uwagi na ograniczenia technologiczne, mogą pojawić się problemy z połączeniem, za które nie ponoszę odpowiedzialności,
  • Warto pamiętać, że pomoc online w pewnych sytuacjach może nie być wskazana (np. myśli samobójcze). W takiem sytuacji na pewno postaram się pomóc w znalezieniu odpowiedniego wsparcia gdzie indziej.

Koszt sesji psychoterapii online to 100 zł / 50 min.

Serdecznie zapraszam do kontaktu!

Karina Wiencelewska

- psycholog,
psychoterapeuta

 

514 725 256

 

gabinet@pomostkrakow.pl