O mnie

Witaj na mojej stronie,

Jestem psychologiem, psychoterapeutą oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (PTP). Studia z zakresu psychologii stosowanej ukończyłam na Uniwersytecie Jagiellońskim (specjalizacja: integratywny model w psychoterapii). Skończyłam 4-letni Kurs Psychoterapii Systemowej w Ośrodku Psychoterapii Systemowej, który posiada rekomendację PTP. Ukończyłam również Kurs Poradnictwa i Psychoterapii w Polskim Instytucie Psychoterapii Integratywnej.

Psychoterapią zajmuję się od 2012 roku, kiedy powstał Gabinet Pomost. Od tamtej pory oferuję zarówno terapię tradycyjną w gabinecie, jak i terapię online. Mając tak długą praktykę świadoma jestem zalet i ograniczeń wynikających z obu metod pracy.

Przez trzy lata mieszkałam i pracowałam w Irlandii. Będąc członkinią Irlandzkiego Towarzystwa Psychoterapii (PSI) miałam możliwość prowadzić terapie osób różnych narodowości w klinikach w Dublinie. Dzięki temu przekonałam się jak istotny jest wpływ warunków kulturowych na człowieka, zwłaszcza żyjącego na emigracji. W tym okresie superwizowałam swoją prace u Margaret O’Reilly Carroll, od której uczyłam się pracy metodami Sensorimotor Psychotherapy.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam również uczestnicząc w praktykach i stażach na poszczególnych oddziałach krakowskich szpitali:

  • Oddział Dzienny Leczenia Nerwic i Zaburzeń Behawioralnych (Zakład Psychoterapii SU)
  • Ambulatorium Terapii Rodzin (Klinika Psychiatrii Dzieci i Młodzieży SU)
  • Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic (Szpital Specjalistyczny im. J. Babińskiego)
  • Oddział Dzienny Chorób Afektywnych (Klinika Psychiatrii Dorosłych SU)
  • Oddział Kliniczny (Katedra i Klinika Neurologii SU)
  • Oddział Udarowy (Katedra i Klinika Neurologii SU)

Wciąż podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w konferencjach, szkoleniach oraz poddając swoją pracę superwizji.

Zawodowo zajmuję się terapią indywidualną osób dorosłych oraz par. W swojej pracy opieram się na doświadczeniu i profesjonalnym przygotowaniu nie tracąc indywidualnego podejścia do każdej osoby. Przyświeca mi bowiem myśl, że każdy człowiek wchodzący do mojego gabinetu posiada wyjątkowy sposób doświadczania życia i samego siebie.

Karina Wiencelewska-Piejko

Karina Wiencelewska

- psycholog,
psychoterapeuta

 

514 725 256

 

 

gabinet@pomostkrakow.pl

 

 

Strona gabinetu na FB