O mnie

Witaj na mojej stronie,

Jestem psychologiem, psychoterapeutą oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (PTP). Studia z zakresu psychologii stosowanej ukończyłam na Uniwersytecie Jagiellońskim (specjalizacja: integratywny model w psychoterapii). Skończyłam 4-letni Kurs Psychoterapii Systemowej w Ośrodku Psychoterapii Systemowej, który posiada rekomendacje PTP. Ukończyłam również Kurs Poradnictwa i Psychoterapii w Polskim Instytucie Psychoterapii Integratywnej.

Psychoterapią zajmuję się od 2012 roku. Przez trzy lata mieszkałam i pracowałam w Irlandii. Będąc członkinią Irlandzkiego Towarzystwa Psychoterapii (PSI) miałam możliwość prowadzić terapie osób różnych narodowości w klinikach Spectrum Therapy oraz Elmwood Centre w Dublinie. Dzięki temu przekonałam się jak istotny jest wpływ warunków kulturowych na człowieka, zwłaszcza żyjącego na emigracji.

W tym okresie superwizowałam swoją prace u Margaret O’Reilly Carroll, od której uczyłam się pracy metodami Sensorimotor Psychotherapy.

Wcześniej doświadczenie zawodowe zdobywałam na poszczególnych oddziałach krakowskich klinik i szpitali, m.in.:

  • Ambulatorium Terapii Rodzin (Klinika Psychiatrii Dzieci i Młodzieży)
  • Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic (Szpital Specjalistyczny im. J. Babińskiego)
  • Oddział Dzienny Chorób Afektywnych (Klinika Psychiatrii Dorosłych)
  • Oddział Kliniczny (Katedra i Klinika Neurologii)
  • Oddział Udarowy (Katedra i Klinika Neurologii)

Ponadto współpracowałam z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej prowadząc grupy wsparcia i udzielając poradnictwa psychologicznego. Dużo doświadczenia w pracy z dziećmi i młodzieżą zdobyłam współpracując z Pracownia Profilaktyczna „Krokus” oraz z siecią krakowskich przedszkoli “Happy Kids”.

Wciąż podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w konferencjach, szkoleniach oraz poddając swoją pracę superwizji.

Zawodowo zajmuję się terapią indywidualną osób dorosłych oraz par. W swojej pracy opieram się na doświadczeniu i profesjonalnym przygotowaniu nie tracąc indywidualnego podejścia do każdej osoby. Przyświeca mi bowiem myśl, że każdy człowiek wchodzący do mojego gabinetu posiada wyjątkowy sposób doświadczania życia i samego siebie.

Karina Wiencelewska

Karina Wiencelewska

- psycholog,
psychoterapeuta

 

514 725 256

 

 

gabinet@pomostkrakow.pl

 

 

Strona gabinetu na FB