Dlaczego psychoterapia?

Większość z nas doświadcza różnego rodzaju trudności w jakimś momencie swego życia. W takich chwilach zwykle szukamy pomocy i wsparcia u przyjaciół lub rodziny. Jednak czasami ta pomoc jest niedostępna lub niewystarczająca. Wtedy warto sięgnąć po pomocną dłoń specjalisty.

Czy rzeczywiście potrzebuję tej pomocy?

Możesz odczuwać wahanie, zastanawiać się: „Czy rzeczywiście potrzebuję takiej pomocy? Przecież ten problem nie jest taki znaczący. Poza tym powinienem być samodzielny i radzić sobie z własnymi kłopotami sam.” W takich sytuacjach terapia również jest przydatna. Psychoterapeuta zapewnia bezpieczną, obiektywną i poufną przestrzeń, w której problemy są najpierw badane, rozpoznawane, a następnie rozwiązywane. Umawiając się na pierwsze spotkanie nie musisz zatem mieć jasno sprecyzowanego problemu. Wiele osób zaczyna terapię czując jedynie, że „coś jest nie tak”.

Psychoterapia stwarza unikalną okazję zaufanej rozmowy z obiektywnym, pozbawionym uprzedzeń profesjonalistą, który ma niepodzielną uwagą dla ciebie oraz wszystkiego, co ciebie martwi. Doświadczenie bycia naprawdę słuchanym oraz stopniowego uzyskiwania wglądu i nowej perspektywy patrzenia na trudności może pomóc ci podejść do zajmujących cię kwestii w nowy, bardziej efektywny sposób.

Dlaczego psychoterapia w Gabinecie Pomost?

Będę zachęcać Cię i wspierać w braniu odpowiedzialności za zmiany, które pragniesz wprowadzić w swoim życiu oraz dodawać sił i umożliwiać wprowadzanie tych zmian. Jednak terapia nie zmienia ciebie – daje ci narzędzia do samodzielnego wprowadzania zmian. Będę Ci także pomagała w zaakceptowaniu i pogodzeniu się z tymi aspektami życia, których zmienić nie możesz.

Karina Wiencelewska

- psycholog,
psychoterapeuta

 

514 725 256

 

 

gabinet@pomostkrakow.pl

 

 

Strona gabinetu na FB